YURTDIŞI SAĞLIK

Allianz, 70`den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye'deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. İşte, size dünya çapında bir güvence sağlayan Allianz Yurtdışı Sağlık Sigortası.

Allianz ile dünyanın her köşesi güvenli!

Sigortacılıkta Dünya devi olan Allianz, size dünyanın her yerinde güvenle seyahat etme imkanı sağlıyor. Yıllardır kazandığı deneyimi, Türkiye'nin dört bir yanındaki uzman acenteleri ve uluslararası gücüyle tüm sigorta ihtiyaçlarınıza  en doğru ve en uygun çözümleri sizin ve sevdikleriniz için üretiyor.
Neden Allianz Yurtdışı Sağlık Sigortası?
Limitsiz Sağlık veya Özel Sağlık Sigortanız varsa veya yeni yaptırıyorsanız, USD endeksli bu poliçeyi seçerseniz sigortanızın sunduğu teminatlar doğrultusunda, yurtdışındaki her türlü tedavi masrafınız karşılanıyor.

Limitsiz ya da Özel Sağlık Sigortanızın poliçe yenileme dönemi geldiğinde (eğer sigortanızı yeni yaptırdıysanız ilk 1 ay içinde) Allianz acentenize kararınızı bildirerek siz de bu büyük olanaktan yararlanabilirsiniz.
Allianz Yurtdışı Sağlık Sigortası neler sağlıyor?

1. Plan
Hastanede yatarak tedavi gerektiğinde, ameliyat için veya ameliyat olmaksızın hastaneye yatış ve çıkış dönemi içindeki tüm tıbbi araştırma, malzeme, yoğun bakım giderleriyle yatak-yemek, refakatçi, doktor, anestezi ücretleri ve kardiyak anjiyografi masraflarını teminat altına alıyor. Ayrıca hastanede yatarak veya yatmadan tedaviye yönelik küçük müdahalelerin (alçı uygulamaları, mide yıkama, koterazisyon, krioterapi gibi) giderleri de teminat kapsamındadır.
2. Plan (1. Plan teminatına ek olarak)
Ayakta tedavi olmanız yeterliyse yani tedaviniz hastanede yatmanızı gerektirmiyorsa doktor, ilaç, tahlil, ultrasonografi, mamografi ve fizik tedavi gibi tüm tedavi giderleriyle MR, tomografi, sintigrafi, ekokardiyografi, anjiyografik ve endoskopik araştırmalar, endoskopik biyopsi tedavi giderlerini limitiniz dahilinde Allianz karşılıyor.
Neler teminat dışında?
Tüm dünyada olduğu gibi mevcut rahatsızlıklar, kontrol amacıyla yapılan check-up gibi araştırmalar, alkol ve uyuşturucu bağımlılığından kaynaklanan rahatsızlıklar, AIDS, psikiyatrik ve estetik tedaviler, doğumsal ve yapısal bozukluklar ve yurtdışına seyahatinizle ilgili masraflar teminat dışındadır.

(Bu konudaki ayrıntılı bilgiler, Limitsiz veya Özel Sağlık Sigortası poliçenizdekilerle aynıdır.)